Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Річний звіт про роботу Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ за 2014 рік

 [Друк сторінки]
 Річний звіт про роботу Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ за 2014 рік

Методична робота

* Вдосконалені методичні розробки з організації і проведення тематичних паломницьких поїздок святинями Києва.

* Знаходяться в постійній роботі і вдосконалюються напрямки паломницьких поїздок в Ізраїль, Грецію, Італію, Францію, Німеччину, Туреччину, Йорданію, Чехію, Польщу, Грузію, Кіпр, Румунію, Чорногорію, США, Фінляндію, Бельгію, Сербію (маршрути оприлюднені на офіційному сайті Паломницького Центру ВЗЦЗ УПЦ).

* Підготовлена програма паломницької поїздки до відкриття Туринської плащаниці (квітень-червень 2015 року).

* Розроблено нову паломницьку програму «Чудотворні ікони України».

* Організовано «Паломницький клуб», який регулярно збирається для ознайомлення слухачів з новими програмами, інформування про святині і країни, де вони знаходяться.

Координаційна робота

* Відповідно з «Положенням про Реєстр паломницьких служб УПЦ», прийнятим Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 року, Паломницький Центр постійно оновлює і підтримує в актуальному стані Реєстр паломницьких служб УПЦ.

* Вдосконалений механізм реєстрації паломницьких служб УПЦ (за підзвітний період зареєстровано 10 паломницьких служб, загальна кількість паломницьких служб УПЦ зараз становить 40).

Представницька діяльність

* Директором Паломницького Центру регулярно освітлюються пов’язані з паломництвом теми у церковних і світських ЗМІ.

* Паломницький Центр регулярно приймає участь у організації перебування в Україні делегацій з інших Помісних Церков.

* Співпрацівники Паломницького Центру прийняли участь у фотовиставці «Мій Ізраїль», організованій Міністерством туризму Ізраїлю.

* Паломницьким Центром прийнято участь в організації виставки фотохудожника Костаса Асіміса «Наш Афон», яка впродовж 2014 року відвідує благочиння Київської єпархії.

* Участь у виставках на території Києво-Печерської Лаври: «Різдвяна», «Преображенська».

* Участь у міжнародній конференції «Русь і Афон: тисячоліття духовно-культурних зв'язків».

Робота зі ЗМІ

* Зусиллями Паломницького Центру підготовлена і оприлюднена документальна стрічка «Ізраїль очами паломника», присвячена тематичному маршруту по Святій Землі.

* Регулярно розташовуються матеріали просвітницького та інформаційного характеру в «Церковній Православній Газеті» і журналі «Фома в Україні».

* Регулярно друкуються інформаційні оголошення і буклети про паломницькі поїздки.

Відправка груп

* Організовуються щомісячні поїздки в Ізраїль для паломників з України, а також - регулярні паломницькі поїздки на Святу гору Афон, до святинь Греції, Чорногорії.

* Організовані регулярні і разові поїздки в інші країни Європи і світу для груп паломників з України, згідно заявленого Паломницьким Центром графіку.

* У вересні 2014 року за умови особливих знижок організовано масове паломництво в Святу Землю, а також на підставі договорів з авіакомпаніями надана підтримка у організації іншим паломницьким службам УПЦ.

* У червні 2014 року організоване т.зв. «Високе паломництво» в німецьке містечко Ахен, з нагоди відкриття Пелен Богонемовля Христа, Його Страсної пов’язки, Ризи Пресвятої Богородиці, та Плату, який несе на собі відбитки крові від усікновення глави Іоанна Предтечі (святині відкривають для поклоніння лише один раз на 7 років, тому ця подія в європейській християнській традиції отримала назву «Високе паломництво»).

Соціальна діяльність

* Проведено цикл благодійних екскурсій для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки.

* Проведені паломницькі екскурсії Києво-Печерською Лаврою для вихованців Недільних шкіл Оболонського благочиння м.Київ.Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)