Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАЛОМНИЦТВО І ПАЛОМНИЦЬКІ СЛУЖБИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 [Друк сторінки]
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАЛОМНИЦТВО І ПАЛОМНИЦЬКІ СЛУЖБИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ


1. Паломництво – це один із напрямків духовної діяльності Церкви, що сягає глибокої давнини і є формою богошанування і реалізації духовної потреби православних християн у поклонінні святиням, участі у богослужінні на святих місцях, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, як прояв єдності і соборності Православної Церкви, згідно з вченням Святого Письма, Вселенських Соборів і святих отців.

2. Паломницькими службами є структурні підрозділи релігійних організацій Української Православної Церкви, що створені з метою організації і здійснення паломництв.

3. Паломницькі служби є неприбутковими та не можуть займатися комерційною і політичною діяльністю.

4. Паломницькі служби можуть бути парафіяльними, монастирськими, єпархіальними та загальноцерковними:
а) Парафіяльні паломницькі служби утворюються парафіянами певної парафії за згодою настоятеля та з письмового благословення єпархіального архієрея. Начальницький нагляд за паломницькою службою здійснює настоятель парафії.
б) Монастирські паломницькі служби утворюються при монастирях за наказом настоятеля (настоятельки) чи намісника і з письмового благословення єпархіального архієрея. Начальницький нагляд за паломницькою службою здійснює настоятель (настоятелька) чи намісник монастиря.
в) Єпархіальні паломницькі служби утворюються з благословення єпархіального архієрея, який здійснює начальницький нагляд за ними.
г) Загальноцерковною паломницькою службою є Паломницький Центр при Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви», створений з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Начальницький нагляд над Паломницьким Центром при Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви» здійснює Голова Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви» та Предстоятель Української Православної Церкви.
д) Паломницький Центр при Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви» (далі-Паломницький Центр) є центральною паломницькою службою Української Православної Церкви, яка діє на підставі Положення про паломництво і паломницькі служби Української Православної Церкви, рішень Соборів Української Православної Церкви та Соборів єпископів Української Православної Церкви, рішень Священного Синоду Української Православної Церкви, указів Предстоятеля Української Православної Церкви, Статуту про управління Української Православної Церкви, Статуту Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви» та Положення про Паломницький Центр. Положення про Паломницький Центр затверджується Священним Синодом Української Православної Церкви та визначає функції, структуру та порядок діяльності Паломницького Центру як структурного підрозділу Місії «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв`язків Української Православної Церкви».

5. У своїй діяльності паломницькі служби керуються Статутом про управління Української Православної Церкви, рішеннями Соборів Української Православної Церкви та Соборів єпископів Української Православної Церкви, рішеннями Священного Синоду Української Православної Церкви, рішеннями єпархіального архієрея, настоятеля парафії, настоятеля (настоятельки) чи намісника монастиря (для єпархіальних, парафіяльних і монастирських паломницьких служб).

6. При звершенні паломницьких поїздок за кордон священнослужителі Української Православної Церкви зобов’язані отримати довідки, що підтверджують канонічність священнослужителя та відсутність заборони у священнослужінні. Такі довідки, як правило, видаються з благословення Митрополита Київського і всієї України Місією «Синодальний Відділ Зовнішніх Церковних Зв’язків Української Православної Церкви» після відповідного запиту до правлячого архієрея, в підпорядкуванні якого знаходиться священнослужитель.

7. З метою обліку паломницьких служб центральна паломницька служба Української Православної Церкви веде Реєстр всіх паломницьких служб, які займаються організацією та здійсненням паломництв.

8. Порядок ведення Реєстру паломницьких служб визначається та забезпечується Паломницьким Центром. Паломницькі служби мають право на здійснення паломницької діяльності лише після включення їх до Реєстру. Включеним до Реєстру паломницьким службам видається свідоцтво відповідного зразка.

9. У разі порушення паломницькими службами віронавчальних, канонічних або церковно-дисциплінарних норм, а також у випадку, коли їхня діяльність не відповідає задекларованим меті та завданням, Паломницький Центр виключає їх з Реєстру, про що повідомляє єпархіального архієрея, в межах єпархії якого паломницька служба здійснює свою діяльність. Єпархіальний архієрей має право відкликати своє благословення на діяльність паломницької служби.Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)