Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

«Візерунки Великодня»: Духовно-просвітницький центр Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового УПЦ запрошує на професійні майстер-класи з писанкарства

 [Друк сторінки]
13.03.2012
Заняття проходять в Галереї «Соборній», веде їх народна майстриня  Наталя Іванівна Лимаренко. У програмі – вивчення тонкощів писанкарства, відвідання виставки писанок, створених дітьми, присвячених святкуванню  Пасхи Христової.
 
Мета заходів: підтримати й привернути увагу кожного до збереження українських традицій шляхом вивчення та заохочення до написання  писанок спільно усіма членами родини (бабуся, дідусь, батько мати, діти). Майстер-клас проведе відома писанкарка.
У програмі заходів: вивчення тонкощів писанкарства; відвідання виставки писанок в приміщенні виставкового центру Галерея "Соборна", які створені дітьми - вихованцями Наталі Іванівни Лимаренко, та інші виставки, присвяченні тематиці святкування Пасхи.
Місце проведення: галерея «Соборна» Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового ( Залізничне шосе, 3, м. Київ., поблизу ст.. метро «Либідська»).
Для участі в майстер-класах обов’язкова реєстрація (щоб передбачити наявність матеріалів) за тел. (098)5048846 - Лимаренко Наталя Іванівна, або (097)6649575 Юрчук Людмила Михайлівна. Детальна інформація – на сайті www.sobor.in.ua.  

«Наша головна ідея – згуртувати людей навколо храму й собору»
 
Щосуботи й щонеділі в Галереї «Соборній» УПЦ, після Божественної літургії в храмі Всіх святих, дорослі й малі парафіяни храму поспішають в Галерею «Соборну» на заняття Недільної школи та Центру розвитку сім’ї «Сім’я на радість». Тут їх завжди гостинно зустрічає Ксенія  Зозуля, директор галереї. Дбайлива господиня запрошує на духмяний чай з цукерками й невимушену розмову на духовні теми зі священиками  Олександром Маринченком та Олександром Пчельниковим.
Поряд з дорослими знаходять собі чудове заняття малюки і школярі. Ось і цього разу народна майстриня Наталія Іванівна Лимаренко запропонувала дітворі навчитися декоративному розпису. І хай це були тільки перші спроби маленьких художників, та організатори впевнені, що посіяне добре зерно з часом проросте й розквітне багатогранними талантами.
Як зазначила директор Галереї «Соборної» Ксенія Зозуля, «головна ідея діяльності Духовно-просвітницького центру – згуртувати людей навколо нинішнього храму й майбутнього Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Адже, коли люди ходять до храму, то з часом формується дружній осередок, громада храму. Для того, щоб парафіяни більше спілкувалися між собою після богослужінь, і започатковуються такі заходи. Поки діти працюють на занятті гуртка, батьки спілкуються між собою, народжуються нові чудові ідеї. Є надія, що найкращі з них обов’язково будуть втілені в життя».
Наталя Іванівна Лимаренко – народний майстер, член Спілки майстрів України, вчитель образотворчого мистецтва. Це людина дуже цікава, свій талант вона передає молоді: «Я дуже рада, що нині зібралося багато не тільки малечі, але й дітей середнього та старшого віку. Сьогодні ми з ними проходили ази навчання такому давньому виду українського мистецтва, як витинанки. Минулої неділі займалися аплікацією, освоювали нові елементи: виготовляли прикраси з паперу, вирізали ножицями й клеїли. Свої витвори діти забрали додому – показати родичам. Сподіваємось, що й надалі школярі та їх батьки обов’язково приходитимуть до нас на заняття. Готуємо також спільні роботи на виставки. Готуючись до Великодня, проводимо майстер-класи «Розмалюй писанку».
 Програма занять має навчально-пізнавальний характер, а сучасні виховні технології, що використовуються в процесі навчання, забезпечують всебічний розвиток вихованців. Народне мистецтво є лоном, в якому особистість формується найсильніше, оскільки воно просте, символічне, багатогранне та взаємопов’язане. Всі різновиди народного мистецтва формувались та розвивались одночасно, отже несуть в собі спільні мотиви прадавніх вірувань та образи давньої міфології. Гармонійно поєдналися з ними й християнські символи. Кожен образ народного мистецтва відображається в усній народній творчості та дитячому фольклорі.
 
У Києві з’явиться диво-писанка
 
15 березня стартує Всеукраїнський фестиваль писанки. Його організаторами виступили громадська організація «Столичні ініціативи», до якої входять Олег Скрипка, Ніна Матвієнко, Юрій Рибчинський та Брати Капранови. Протягом місяця українські школярі розписуватимуть маленькі пасхальні писанки, а кращі майстри у кожному місті творитимуть одну диво-писанку, розміром 3 на 4 метри. Всі роботи на Великдень виставлять на центральних площах міст.
Фестиваль триватиме місяць: з 15-го березня по 15 квітня — до Великодньої неділі. У воскресне свято в центрі кожного міста стоятиме писанкове дерево, прикрашене учнівськими роботами, та диво-писанка. «За погодження КМДА творіння київських школярів розмістять у сквері, що навпроти Академічного театру ім. Івана Франка. Тут же вмонтують і велетенську диво-писанку, яку підготують кращі місцеві майстри. Два місяці — з 15 квітня до 15 червня — писанки висітимуть у сквері навпроти театру Франка, і їх зможуть побачити не лише кияни, а й гості Євро-2012», - повідомляє «Хрещатик».
Фестиваль писанки покликаний підтримати культурні традиції нашої держави й культурно об’єднати Україну. «Думаю, що у духовному розвитку України настав дуже хороший момент для культурного єднання, — розповів почесний голова ГО «Столичні ініціативи» Ігор Добруцький. — Ми помітили, що раціональне й матеріальне поступово переходять у духовне. І це духовне втілює в собі фестиваль писанки».
За підсумками фестивалю визначать три школи, які отримають безкоштовний інтернет на рік. Персонально нагородять і школярів. Голова журі Анжеліка Рудницька розповіла «Хрещатику», що визначатимуть переможців у двох категоріях: традиційна й авторська писанки:
- Такий розподіл дуже важливий, тому що в Україні у кожному селі, в кожному регіоні використовуються свої кольори та орнаменти, секретні знаки. Існувала навіть заборона змінювати елементи орнаменту. Тому ми повинні зберегти традиційну писанку. Але, безумовно, кожен художник хоче по-своєму самовиразитися у писанці. А стримувати дитячу фантазію не варто.
Спеціально до події організатори видали збірку «Писанки України», в якій розмістили писанкові орнаменти з усіх регіонів. Ці книжки подарують до скарбниці кожної шкільної бібліотеки. Для охочих удосконалити мистецтво писанкарства проводитимуться майстер-класи понад півсотні майстрів-волонтерів. Перший ознайомчий майстер-клас для педагогів вже провела в Києві заслужена майстриня народної творчості Оксана Білоус.
 
sobor.in.ua
 

Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)