Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

Завершилося масове паломництво в Ізраїль

 [Друк сторінки]
04.10.2019
 3 жовтня завершилась масова проща до святинь Ізраїлю, Йорданії і Єгипту, організована Паломницьким Центром Української Православної Церкви. Впродовж тижня, 2500 вірних УПЦ вклонились місцям, які пов’язані із біблійною оповіддю.




«Незважаючи на кризові явища в Україні, вірні Української Православної Церкви не припиняють відвідувати Святу Землю, - прокоментував Володимир Теліженко, - директор Паломницького Центру УПЦ, - а це означає, що не економічні показники вирішують масштаби паломницьких поїздок, а прагнення паломників молитись на святих місцях. І в цьому бажанні їм ніщо не завадить».


Під час паломництва, 30 вересня, Єрусалимський Патріарх Феофіл ІІ прийняв у своїй резиденції співробітників Паломницького Центру УПЦ і побажав їм успіхів в організації поїздок на Святу Землю.



Серед різноманітних маршрутів, які запропонували цього року організатори прощі, були такі, що включили в себе рідкісні пам’ятки. Так, одна з груп відвідала музей «Місто Давида», де познайомилась із найдревнішими артефактами, які пов’язані із заснуванням Єрусалима. Особливу цікавість викликала мандрівка так званим «Тонелем Єзекії». Це підземелля – водопровід завдовжки 500 метрів, який виник у VІІ столітті до Різдва Христового. Паломники відчули себе справжніми дослідниками, долаючи тунель з ліхтариками і по коліна в воді.


«Цього року ми включили до своїх маршрутів Кейсарію, - прокоментував Олександр Ворсін – один з організаторів паломництва. Зазвичай паломники оминають це стародавнє місце, адже на його території немає діючих християнських храмів і монастирів. Між тим, Кейсарія багато разів згадується у книгах Нового Завіту. Тут апостол Петро охрестив сотника Корнилія, у цьому місті два роки під вартою перебував апостол Павел. Є підстави вважати, що саме тут євангеліст Лука написав свою версію євангельських подій, яку ми називаємо «Євангеліє від Луки».


«Одночасно в Ізраїлі перебували 22 наших групи, - повідомила Неоніла Ворсіна, - заступник директора Паломницького Центру Української Православної Церкви. Подібна акція була б неможливою без об’єднаних зусиль колективу Паломницького Центру УПЦ і співробітників Руської Духовної Місії в Єрусалимі. Ми подбали як про тематичне наповнення маршрутів, так і про безпеку паломників. Ми привезли з собою з України лікаря, який надавав медичну допомогу паломникам, які цього потребували. На щастя, обійшлося без критичних випадків, які б серйозно загрожували здоров’ю наших прочан».



В одній з паломницьких груп перебувало подружжя Сергія і Тетяни Семенюк. Просто під час прощі вони скріпили свої стосунки таїнством вінчання у храмі святої Марії Магдалини, що на ділянці Руської Духовної Місії в Магдалі. Його здійснив єпископ Золотоношський Іоанн.



Зоря Тетяна (паломниця): «В паломничестве я побывала в первый раз, хочу поблагодарить за хорошее отношение. Я узнала очень много нового интересного, иногда казалось, что я нахожусь между небом и землёй. Была очарована церковными песнопениями о. Поликарпа и всей группы и конечно же хотелось бы ещё раз побывать с нашей группой на Земле Обетованной, ведь всегда хочется вернуться в места где было так хорошо. Спаси Вас Господи!

Зворушливо завершилася паломницька поїздка під керівництвом протоієрея Романа Баранова, в групі якого звершувала паломництво ігуменя Пелагея, настоятелька Георгієвського монастиря. Група настільки здружилася під час перебування на Святій землі, а настоятелька монастиря гостинно запросила до себе у гості, що група одразу після прибуття в Україну з аеропорту поїхала у Данівку, в монастир. Так паломництво по Святій Землі подовжилося паломництвом по святиням Чернігівщині. Нагадаємо, що у монастирі Святого Георгія у Данівці знаходяться чудотворна ікона Георгія Переможця та чудотворна ікона Богоматері"Аз єсмь с вами і ніктоже на ви"

Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)