Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

святині

Гора Сіон. Нотатки екскурсовода . Гора Сион. Записки экскурсовода

Гора Сіон. Нотатки екскурсовода . Гора Сион. Записки экскурсовода Нарешті, бачимо ту саму будівлю, яку путівники називають Сіонською світлицею. У Єрусалимі багато місць зі складною історією, але ця споруда дивує «з перших нот  

Іоан Руський

Іоан Руський І лише одного полоненоно турки не могли забути тривалий час. Звали його Іваном  

 10 дивовижних фактів про острів Корфу

10 дивовижних фактів про острів Корфу Цікаві факти про острів Корфу (Греція)  

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця

Чудотворна ікона Богородиця Воротарниця Святий образ, який ніколи не має залишати Святу Гору Афон За переказами, якщо ікона Богородиці Воротарниці залишить Афон, це розпочне момент кінця Святої Гори. Ця ікона вважається одним із найбільш чудотворних православних образів.  

Лідда. Місто святого Георгія

Лідда. Місто святого Георгія Це місто схоже на браму. У ньому багато хто намагався затриматися, але під натиском нових подій були змушені відійти вбік. Насамкінець вони встигали подряпати на одвірках дверей знаки своєї присутності - як жеж без цього? До речі, ви знали, що відомий аеропорт Бен-Гуріон первісно називали Лод? Це місто і в 21 столітті залишається воротами до Святої Землі, але тільки тепер – повітряними.  

Грузія - Стародавня християнська країна

Грузія - Стародавня християнська країна Грузія однією з перших у світі стала християнською державою. Віра у Христа набула розвитку тут уже у IV столітті. Доказом цього є сотні стародавніх храмів і монастирів, розповсюджених по всій країні. За переказами, які грунтуються на стародавньому грузинському рукописі, Грузія є апостольським жеребом Божої Матері. У 337 році завдяки святій рівноапостольної Ніни християнство стало державною релігією Грузії.  

 Преподобний Іов Угольський = подвижник Закарпаття

Преподобний Іов Угольський = подвижник Закарпаття Село Іза Закарпатської області називають «селом святих» – лише на першу половину двадцятого століття з нього походило понад 160 ченців. Пам'ять про деяких із них закарпатці зберігають із особливим піклуванням  

Монастирі Грузинської Православної Церкви

Монастирі Грузинської Православної Церкви Чернецтво - серце Православ'я, та у Грузинської Православної Церкви протягом історії мало не менше значення, ніж інших Помісних Церков. Насьогодні у Грузинської Православної Церкви налічується...  

Головні монастирі Румунії

Головні монастирі Румунії Жителі монастиря Путна називають свою обитель Єрусалимом румунського народу. Цей монастир був заснований святим Стефаном, легендарним воєводою та будівельником румунської держави.  

Святі місця Києва Святые места Киева

Святі місця Києва Святые места Киева Церква освячена на честь Пресвятої Богородиці на Старокиївській горі - перший кам'яний християнський храм, зведений на території Київської Русі.  

19 грудня день Святого Миколая 19 декабря день Святого Николая

19 грудня день Святого Миколая 19 декабря день Святого Николая Святий Миколай, Миколай Чудотворець, Миколай Угодник – як тільки не називає народ. Він вважається одним із найшанованіших святих у світі. І його шанують не лише християни!  

7 цікавих фактів про Венецію  7 интересных фактов о Венеции

7 цікавих фактів про Венецію 7 интересных фактов о Венеции Венеція є дивовижним містом, до якого неможливо бути байдужим. За кількістю християнських святинь в ІталіїВенеція посідає друге місце, перше тримає Риму. А ось ще кілька цікавих фактів про чудову, неповторну Венецію.  

Російський Свято-Пантелеімонів монастир (Россікон) у рідкісних та маловідомих фотографіях та зображеннях. Частина 2 и малоизвестных фотографиях и изображениях. Часть 2

Російський Свято-Пантелеімонів монастир (Россікон) у рідкісних та маловідомих фотографіях та зображеннях. Частина 2 и малоизвестных фотографиях и изображениях. Часть 2 У другій частині статті Анатолія Холодюка представлені маловідомі та рідкісні фотографії, а також окремі твори образотворчого мистецтва з панорамними видами Свято-Пантелеїмонова монастиря зі сходу, заходу та з боку монастирської пристані.  

Руський Свято-Пантелеімонів монастир (Россікон) у рідкісних та маловідомих фотографіях та зображеннях. Частина 1-а

Руський Свято-Пантелеімонів монастир (Россікон) у рідкісних та маловідомих фотографіях та зображеннях. Частина 1-а У статті Анатолія Холодюка представлені (з коментарями) маловідомі та рідкісні зображення деяких споруд та інтер'єрів будівель Нового (Прибережного) Свято-Пантелеїмонова монастиря на Афоні, а також обителі Ксилургу, Старого (Нагірного) Русика та скиту Хруміця.  

Туринська плащаниця. Стаття

Туринська плащаниця. Стаття Туринська Плащаниця – це теж свого роду книга, яка розповідає про життя та смерть Господа. Тому і називають її «П'ятою євангелією». Вона щиро говорить про земне життя Спасителя, доповнюючи розповідь Євангелістів.  

Християнські святині Лігурії. Генуя Христианские святыни Лигурии. Генуя

Християнські святині Лігурії. Генуя Христианские святыни Лигурии. Генуя За переказами, храм на місці нинішнього кафедральний собор Сан-Лоренцо заклав сам св. Лаврентій, який прийняв мученицьку смерть у Римі.  

Туринська плащаниця - поховальні пелени Господа Ісуса Христа Туринская плащаница — погребальные пелены Господа Иисуса Христа

Туринська плащаниця - поховальні пелени Господа Ісуса Христа Туринская плащаница — погребальные пелены Господа Иисуса Христа У середині XIV століття в замку Лірі неподалік Парижа вперше на Заході була оприлюднена священна реліквія, що стала однією з головних святинь християнського світу. Її власник, як каже літопис, лицар де Шарні, оголосив присутнім, що перед ними Плащаниця, в якій, згідно з Євангелією, було поховано Тіло розп'ятого Ісуса Христа.  

Турин. Плащаница Спасителя

Турин. Плащаница Спасителя Турин - четверте за величиною місто Італії. Він розташований на півночі країни. Турин відомий усьому християнському світу, завдяки тому, що тут з 1578 року зберігається Плащаниця Спасителя (Sindone), в яку було обернуто Його тіло при похованні, і що зберігає сліди Його пречистої Крові.  

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона  Тримифунтского

Корфу острів свт. Спиридона Триміфунтського Корфу остров свт. Спиридона Тримифунтского У наші дні Корфу добре відомий православним християнам як місце упокоєння мощів покровителя острова святителя Спиридона Триміфунтського, кіпрського єпископа IV століття, святої Імператриці Константинопольської Феодори, що заборонила іконоборство, і святих Іассона і Сосипатра, двох з них сімох.  

Церква святого Пантелеїмона в Труа, Шампань-Арден

Церква святого Пантелеїмона в Труа, Шампань-Арден Церква святого Пантелеимона, яка у наші часи належить польській громаді Труа. Вона ховається у лабіринті вузьких вуличок, що збереглися у місті ще з часів Середньовіччя. Навпроти церкви розташований особняк Волюїзан (hôtel de Vauluisant), де у 1949 році відкрився музей трикотажу та мистецтва Труа 16 століття.  

Анатолій Холодюк: Чудо старця Паїсія Святогірця у Горненському жіночому монастирі під Єрусалимом

Анатолій Холодюк: Чудо старця Паїсія Святогірця у Горненському жіночому монастирі під Єрусалимом Розповідь ієромонаха Миколи Генералова (нар. 1955 р.) зі Свято-Пантелеімонового монастиря на Святій Горі Афон записаний у 2008 році напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці в російському скиті Ксилургу за допомогою багатофункціонального цифрового диктофона.  

Російські церкви в Антверпені

Російські церкви в Антверпені Перша, самостійна російська православна парафія, була створена за ініціативи владики Олександра в 1933 році 4 червня в день СВ. Трійці. Того ж дня було проведено загальні збори православних міста Антверпена, на яких були присутні 27 осіб.  

Русские и другие славянские обители на Афоне

Русские и другие славянские обители на Афоне Подорожуючи до Святої Землі, благочестиві руські паломники не забували побувати і на Святій горі Афонській, куди прямували православні люди з усіх куточків світу. Афон - «Агіон-Орос», гірський та лісовий півострів у Греції  

 Звіринецький монастир у Києві: прогулянка слідами минулого та сьогоденням…

Звіринецький монастир у Києві: прогулянка слідами минулого та сьогоденням… На пагорбі, неподалік центру столиці, серед низеньких будиночків з дерев'яними парканами та розкішних високих особняків причаївся тихий «куточок середньовіччя» – Звіринецький монастир.  

 НЕВІДОМА ІСТОРІЯ РОЗДІЛУ Хрестителя ГОСПОДНЯ ІОАННА

НЕВІДОМА ІСТОРІЯ РОЗДІЛУ Хрестителя ГОСПОДНЯ ІОАННА Священний Переказ розповідає нам про те, що після усікнення глави святого Іоанна Предтечі нечестива Іродіада не дозволила її поховати разом із тілом святого, але поглумивши над нею, закопала біля свого палацу. Тіло ж таємно забрали і поховали учні святого. Дружині приставника царя Ірода було відомо, де Іродіада закопала голову. І вона вирішила перепоховати її на Елеонській горі в одному з маєтків Ірода.  

Афіни. Що подивитися

Афіни. Що подивитися Афіни – столиця грецької держави, яка для всього світу є символом мистецтва та демократії. Величезне місто з 5-мільйонним населенням є надзвичайно гармонійним місцем зустрічі давнини та сучасності. Одне з найкрасивіших міст Греції зачаровує гостей особливою атмосферою свободи та великою кількістю історичних та культурних цінностей. На відпочинок в Афінах потрібно витратити хоча б кілька днів, щоби повною мірою відчути дух міста і відвідати найвизначні пам'ятки.  

Ландшафты Пелопоннеса

Ландшафты Пелопоннеса Пелопоннес – півострів у вигляді долоні у південній частині Греції. Його так звані «пальці» вказують у бік Криту та Кіклад. Тут можна знімати чудові мелодрами: а вночі кожен із цих «пальців» набуває власного унікального шарму.  

Город византийского искусства. Впечатления от поездки в Равенну.

Город византийского искусства. Впечатления от поездки в Равенну. На перший погляд – це сонне провінційне місто з плоскою топографією та звичними для Італії вузькими вуличками. Однак після першої ж оглядової прогулянки Равенною виявляєш справжні скарби. Дорівнює одне з перших міст Італії, яке необхідно відвідати православному паломнику.  

З історії «козачого» Свято-Іллінського скиту на Афоні

З історії «козачого» Свято-Іллінського скиту на Афоні Скит св. пророка Іллі на Святій Горі Афон заснований був у 1757 р. Його засновником є ​​один із найвідоміших отців нашої Церкви преп. Паїсій (Величківський), відомий у всьому православному світі як видатний творець «Розумної молитви» та перекладач святоотцівських творінь, що відродив традиції православного старчества не лише на Святій Горі, а й у Румунії, Росії, Україні та інших країнах. Тому на біографії цього великого подвижника і старця потрібно зупинитися трохи докладніше.  


Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)