Українська
Православна Церква Священний Синод
Відділ зовнішніх церковних зв'язків
Паломницький Центр Залізничне шосе, 3
Київ, 01103, Україна


+38050-2655542
+38097-5454255
+380734755544


pilgrimsua@gmail.com

VIBER
+380975454255
+380502655542

orthodox.org.ua офіційний сайт
Української Православної
Церкви
 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

Віфанія: Роздуми на місці Хрещення Спасителя

 [Друк сторінки]
У Віфанію за Йорданом щороку приїздять сотні тисяч паломників з усього світу, щоб відзначити одне з головних свят у церковному календарі — Хрещення Господнє. Просто кажучи про свято, люди часто скорочують назву до «Іордан», таким чином, асоціюючи його з місцем Хрещення в однойменній річці.

Я була там узимку, у період дощів, але країна зустріла нас чудовою погодою. Під час зйомок нашу групу супроводжував спеціаліст історичного комплексу, що був ініціатором розкопок у цих святих місцях. Він розповів, що роботи почалися лише з 1994 року, оскільки територія західного берегу річки межує з кордоном Ізраїлю, і довгий час цей район був закритою військовою зоною, доки сторони не уклали мирну угоду.


За свідченням останніх археологічних досліджень, саме у Віфанії, проповідував і хрестив людей пророк Іоанн Предтеча в останні дні свого служіння, де і за описом біблійних і візантійських текстів, відбулася велика християнська подія. Власне, місце хрещення знаходиться в 10-ти кілометрах від міста Єрихон, одного з найдавніших міст світу, що існує вже понад 10 тисяч років.
Один із схилів гори Неба знаходиться зі сторони Йорданії. Тут завершив свій земний шлях пророк Мойсей після того, як побачив Землю Обітовану. Дійсно знаменний край перед очима, бо стільки ключових точок нашої історії тут відбито! Ось і пагорб Іллі, з якого пророк вознісся в небо на вогняній колісниці. До речі, відомо що спершу люди приймали пророка Іоанна за Іллю.
Дивовижне видовище може спостерігати кожен, хто сюди приїздить. На пагорбі Сермон, кожного ранку близько сьомої години, з’являється хмарина, що спускається до води, пропливає над Єрусалимом, над базилікою, що на горі Cіон, над базилікою біля Храму Гроба Господнього, над базилікою святої Марії та святої Софії, над колишнім преторіумом, де слухалася справа Іісуса Христа. Цю рясну, як дощ росу збирають у посудини. У притулках для бідних на цій воді готується їжа, а хворі нею лікуються.
У Віфанії віднайшли три церкви: три печери і три купелі. Перший монастир у V столітті тут заснував чернець під час свого паломництва. Збереглася оригінальна мозаїка у печері пророка Іоанна, у якій очевидно перебував і Спаситель.
Знаходячись тут, маєш відчуття, яке словами найближче можна передати, як сповідь. Розум стає ясним і спокійним, відкривається усвідомлення власного життя. Люди кажуть, що в цьому місті відпускаються гріхи. Проте, це відомо тільки Богу.
До речі, тут найнижча точка суші на Землі. Багато кисню. Дуже зелено. Природа ідеально влаштована.
…Колись тут зустрілися двоюрідні брати. Іоанн лише на шість місяців старший за Христа. Він вважав себе недостойним навіть шнурки на сандалях Іісуса зав’язати, але Хрещення відбулося, а разом із ним сталося сходження Духа Святого. Початок Початків. У наші дні річка відійшла і зараз місце Хрещення знаходиться на суходолі, на відстані 10-15 метрів від води.
Назва країни походить від найменування ріки, що у перекладі означає «швидкоплинна». Вчені вважають, що з христової ери річка, як мінімум сім разів змінювала своє русло. Зараз вона завширшки п’ять метрів.
У стародавні часи Йордан був повноводним, і взимку виходив з берегів. Тому Іоанн хрестив людей у джерелі. Важко уявити, скільки ніг ступало тою стежиною, що веде до води. Нині у ці місця знову потяглися маси паломників, серед яких сильні світу цього та духовні лідери християн і мусульман. Тут побували Борис Єльцен незадовго до смерті, Володимир Путін, принц Чарльз, папа Іоанн Павло ІІ та інші.
Віфанія — це заповідник площею 10 тисяч кілометрів, який є духовним джерелом. Кілька років тому тут виросла нова церква і найближчім часом будуть побудовані ще, серед яких храм, зведений у рамках діалогу між релігіями.
У Йорданському хашемітському королівстві християнська громада досить потужна і складає шість відсотків населення. Ставлення до свят і храмів тут надзвичайно толерантне. Різдво законодавчо визнане державним вихідним. Мусульмани активно вітають християн.
Коли є добра воля, жити в мирі можливо.

Христос хрещається в ріці Іордан!





Автор: Надія БАЗІВ, журнал "Путь Пилигрима"

ФИЛЬМИ ЗА ТЕМОЮ

Джераш. Иордания

Джераш. Иордания Именно возле этого древнего города состоялось евангельское событие исцеление бесноватого. Этот город называют Помпеями Востока. Полтора тысячи лет назад оно спало, плотно укрытое песком.

Вифавара. Место Крещения Господне

Вифавара. Место Крещения Господне Вифавара. На этом месте, по преданию, подтверждаемому множеством археологических находок, крестил Иоанн Предтеча. Здесь принял Крещение от Иоанна и наш Господь Иисус Христос.

По святым местам Иордании

По святым местам Иордании Иордания - очень древнее место, в котором произошло множество событий, описанных в Библии

Йорданія – країна казок

Йорданія – країна казок Усі ми родом з дитинства. Хай скільки нам років, та ми завжди глибоко в душі віримо в казку. Та можна не тільки вірити, а й побувати в ній. Йорданія – це водоспад яскравих емоцій і вражень. Тут ви зустрінете стільки особливого, дивовижного, що спогади про побачене кликатимуть вас ще і ще раз відкривати секрети однієї з найцікавіших країн світу.

Петра. Рожева квітка Йорданії

Петра. Рожева квітка Йорданії Це місто – перлина Йорданії. Збудоване тисячі років тому, воно увібрало в себе кращі зразки місцевого зодчества.

СВЯТИНІ ЗА ТЕМОЮ

Река Иордан. По следам пророка Иоанна Предтечи

Река Иордан. По следам пророка Иоанна Предтечи Река Иордан вытекает из южной части Галилейского озера и впадает в северную часть Мертвого моря. Поэтому ехать туда из отелей, расположенных на Иорданском побережье Мертвого моря не далеко — 30-40 минут. На месте вам предлагают приобрести «крестильную сорочку» за 20 долларов. Это длиннополая рубашка, в которой рекомендуется окунаться в воду. Если человек заболел, то на него надевают «крестильную» рубашку — и он выздоравливает.

Віфанія: Роздуми на місці Хрещення Спасителя

Віфанія: Роздуми на місці Хрещення Спасителя У Віфанію за Йорданом щороку приїздять сотні тисяч паломників з усього світу, щоб відзначити одне з головних свят у церковному календарі — Хрещення Господнє. Просто кажучи про свято, люди часто скорочують назву до «Іордан», таким чином, асоціюючи його з місцем Хрещення в однойменній річці.


Про паломництво


"Паломництво – це форма богошанування, яка реалізує духовну потребу пастви в поклонінні святиням, участі в богослужінні біля святих місць, молитовному спілкуванні з віруючими інших Помісних Православних Церков, а також є виявленням соборності Православної Церкви."


п.1. Статуту про паломництво та паломницькі служби Української Православної Церкви" (прийнятий Священним Синодом УПЦ 26 серпня 2011 р., журнал №65)